Hírek

Junior OB 2019

Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok, Budapest, 2019. november 30. – december 01.

Nagyversenyes körülmények között, a fiúk versenyében 155, a lányokéban 118 indulóval zajlott a junior (U20) párbajtőrözők magyar bajnoksága.
Egyéniben a legjobb pécsi helyezést Imre Luca érte el, akit értékes győzelmei után a későbbi bronzérmes állított meg a legjobb nyolc közé jutásért folytatott mérkőzésen, és így a 16. helyen végzett.
Luca a csoprtfordulóban 4/2 győzelem/vereség arányban vívott, majd a táblát a rangsor 45. helyéről kezdhette. A 128-as táblán Breitner (KSI) ellen 15/14 arányban nyert. A 32 közé jutásért is szorosan alakult, Rácz (AVA) ellen 15/13-ra nyert. A debreceni Interfencing DSC kiváló vívója, Kálmán Gyöngyvér ellen 15/13 arányű győzelmet aratott, így bejutott a legjobb 16-ba. A nyolcba jutáésért nem találta Fekete (BHSE) ellenszerét, de serdölőként (U14) a húszévesek országos bajnoságán ez több mint kiváló eredmény!

A még csak serdülő Luca nagyot ment a juniorok között. A fotón mesterével, Bokrétás Csabával | fotó: pecsivivas.hu

Tombory Liza a 39., Herke Réka a 62., Miklós Fanni a 65., Németh Zoé a 69., Doma Zsófia a 77., Magda Jázmin a 100. helyezésen végzett.

A fiiúk mezőnyében nem jutott pécsi a legjobb 32 közé, a legjobb pécsi helyezést Merkl Levente hozta, aki a 34. helyen végzett, közvetlenül utána Hardi Ádám a 35. helyen. Farkas Domos a 75., Kovács Alex a 82.,Deák Szilárd a 83., Siker Mihály a 111. helyen zárt.

A csapatversenyen a pécsi lányok 14 csapat között a 11. helyen végeztek. A Herke Réka, Imre Luca, Miklós Fanni, Tombory Liza öszseállítású csapatot a nyolcba jutásban a BVSC 2 akadányozta (32/45), a kilencedik helyért pedig az MTK 2 bizonyult jobbnak (34/45) ám a 11. helyért szép győzelmet aratott a csapat az OSC ellen 45/28 arányban.

A fiúk csapatversenyén 24 csapat versengett. A PTE-PEAC a Deák Szilárd, Farkas Domos, Hardi Ádám, Merkl Levente összeállításban állt pástra. A 32-es táblán sikerrel verték az OVSE 2 csapatát (45/29), ám a nyolcba jutásért erős csapat, a BHSE 1 állta a PEAC útját: 45/40 arányban nyert a fővárosi elitcsapat. A helyosztók során sajnos ismétlődött az eredmény az MTK 2 ellen, így a 13–16-os táblára került a baranyai csapat. Ott egy szép győzelemmel indított a négyes: a VERESEGYHÁZ csapatát 45/34 arányban utasította maga mögé, ám a 13. helyért az OVSE 1 volt a jobb: 45/41 arányban nyertek, így a PTE-PEAC férfi junior párbajtőrcsapata a 14. helyen végzett.