Hírek

Miklós nyolcban a Kadét OB-n

Kadét Párbajtőr Országos Bajnokság
Budapest, Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok, 2019. november 02–03.

A kadét korosztály (U16) országos versenyét egyéni és csapat versenyszámokban rendezte a sportszövetség a fővárosban.

A PTE-PEAC a legjobb eredményt ezúttal a leány egyéni versenyben szerezte, amelyben Miklós Fanni a 8. helyezést érte el a 104 fős mezőnyben. A csoportkörben öt győzelmet és egy vereséget gyűjtött, így a rangsor 11. helyéről kezdhette a táblát.
A 64-es táblán Miklós/Fazekas (KRVSE) 15/2; a 32-es táblán Miklós/Scharek (Vasas SC) 15/11; a 16-os táblán Miklós/Illés (BHSE) 13/12. Az elődöntőbe jutásért zajló asszó is szorosan alakult, ám végül egy tussal, de Pátri (Balaton VK) nyert 15/14 arányban, így Fanni a nyolcadik helyen végzett.
Dícséret illeti Jakobi Júliát is, aki újonc létére a 23. helyen zárta a bajnokságot. Imre Luca a 26., Magda Jázmin a 42., Németh Zoé a 44., Herke Réka a 46., Doma Zsófia az 54., Machlik Borbála az 56. helyen végeztek.

Kevésen múlt Fanninak, hogy a 104 fős mezőnyben még  közelebb jusson a dobogóhoz | Fotó: pecsivivas.hu / Magda J.

A fiúk 121 fős mezőnyében nem került pécsi a legjobb 32 közé. Kovács Alex a 46., Szélig Péter a 61. helyen zárták az egyénit.

A csapatverseny legnagyobb meglepetését pécsi vonatkozásban a lányok “kiscsapata” okozta. A két újoncból – Herke Réka és Jakobi Júlia – és két serdülőből – Doma Zsófia és Imre Luca – álló csapat pont a PTE-PEAC 1 csapatával – Machlik Borbála, Magda Jázmin, Miklós Fanni, Németh Zoé  – került össze a nyolcba jutásért a 15 csapattal induló verseny 16-os tábláján. Elismerésre méltó küzdelmüket győzelem koronázta: PTE-PEAC 2 / PTE-PEAC 1 45/42. A továbbjutásban a későbbi bajnokcsapat, a VASAS állta útjukat: 45/31. Az 5–8 helyosztó táblán a lányok a legerősebbnek mondható vidéki csapattal, a békéscsabai AVA-val találkoztak, így az 5. helyet ők zsebelhették be: PTE-PEAC 2 / AVA 36/45. A 7. helyért zajló találkozót az egykori FLESS gárdájával, az OVSE – JÖVŐ ZÁLOGA csapatával szemben vívta a csapat. A találkozót nagyon szép, 45/32 arányú győzelemmel nyerték; így teljes joggal szerezte meg a PTE-PEAC 2 a 7. helyezést az OB-n.

A

A nagycsapat a házivereség után két erős vidéki bázis csapatát kapta: a DEBRECENI SPORTCENTRUM elleni 45/43, a TAPOLCA VK ellen pedig 45/44 arányban maradtak alul, amely a 12. helyezéshez volt elegendő.
A pécsi kadét fiúcsapat sem jutott be a legjobb nyolc közé: a 18 csapat között a 11. helyen végzett a  Farkas Domos, Kovács Alex, Reuter Ákos, Siker Mihály alkotta négyes.