máj 4, 2017

Sulivívó Találkozó, Vívó Diák Olimpia 2017

Sulivívó találkozó és Vívó Diák Olimpia 2017
Budapest, BOK Sportcsarnok, 2017. április 27–29.

Országos sulivívóverseny és találkozó zajlott a sportágnépszerüsítő program első napján, majd pénteken és szombaton hetven páston közel ezren vívtak a diákolimpia korcsoportjaiban, mindhárom fegyvernemben.
A kormány sportágfejlesztési támogatásából három éve éledezik országszerte a sulivívás-mozgalom, mely az utánpótlás biztos háttere lehet a jövőben. Az alapokat sportegyesületi igazolás és tagdíj nélkül az iskolák testnevelés óráin/szakkörein tanulhatják a diákok.

Pécsett ez sem újkeletű, inkább hagyomány: a PTE-PEAC korábban aktív vívója, Haraszti Krisztina testnevelő-hallgatókét is besegített az edzésekbe, később a Ciszterci Rendi Nagy Lajos Gimnázium
(a továbbiakban CRNL G.) tanáraként iskolai vívószakkört indított, majd a katolikus iskolák vívómozgalmának pécsi motorjává vált. A sport iskolai terjesztése mellett a PTE-PEAC Vívószakosztállyal és a komlói Villa Complovval több verseny lebonyolítását szervezte, ahogy az idei Katolikus Iskolák Vívóbajnoksága is közel 70 résztvevővel zajló idényzáró rendezvény lesz május 14-én.
Több sulivívó tanítványa is már igazolt pécsi versenyő, emellett háziasszonya a senior vívók keddi edzéseinek és rendezvényeinek.

Fiatalos lendületben Haraszti Krisztina: önzetlensége példás

Pécsi eredmények a II. Országos Sulivívó Találkozón
Fiú párbajtőr 3–4. osztály: 16. Kosztor-Nemes Boldizsár, Belvárosi Ált. Isk.

Kisemberek nagy emberrel: pécsi csemeték Imre Géza olimpikonnal

Fiú párbajtőr 9–10. osztály
3. Lenkovits Ákos, CRNL G., 4. Kovács Bence, CRNL G., 5. Lenkovits András, CRNL G., 6. Horváth Mihály, CRNL G.

Fiú párbajtőr 11–12. osztály
1. Szokol Balázs, CRNL G.

Leány párbajtőr 9–10. osztály
1. Tóth Anna, CRNL G., 2. Gál Eszter, CRNL G., 3. Ignácz Rebeka, CRNL G.

Tóth Anna a dobogó tetején: Boczkó Gábor olimpikon adja át a díjat

Pécsi túlerő a dobogón!

 

Pécsi eredmények a Vívó Diákolimpia Országos Döntőn
Fiú párbajtőr csapat V. korcsoport (2000–2001)
2. Babits Mihály Gyakorló Gimnázium: Balázs Csongor, Deák Szilárd, Hardi Ádám
3. CRNL Gimnázium: Kovács Bence, Merkl Levente, Rábai Barna

Leány párbajtőr csapat VI. korcsoport (1997–1999)
3. CRNL Gimnázium: Fábián Anna, Gál Eszter, Ignácz Rebeka, Tóth Anna

Haraszti Kriszta irányítja a csapatot (Siklósi Gergely válogatott segíti)

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.